Klasifikační řád Showdownu.

 

1.

Hráči budou ohodnoceni body podle umístění na žebříčku. U mužů to bude 39 bodů na prvním místě a sestupně bude toto hodnocení klesat po jednom bodu. To znamená že na desátém místě bude 30 bodů, na dvacátém místě 20 bodů a na třicátém a každém dalším místě bude 10 bodů. U žen je toto hodnocení sníženo o 10 bodů, vzhledem k tomu že je jich méně než mužů.Tak že na prvním místě bude 29 bodů a dále stejně jako u mužů. Na dvacátém a každém dalším místě bude po 10ti bodech.

 

2.

Každý hráč získá takový počet bodů jakým je ohodnocen soupeř nad kterým zvítězil. Takto se sečtou body ze všech vítězných zápasů hraných na dva a více vítězných setů. Tímto způsobem se budou hodnotit i smíšené turnaje. Na konci roku se každému hráči sečtou všechny získané body a podělí se počtem turnajů. Z tohoto podílu se sestaví žebříček za uplynulý rok a podle umístění hráčů bodové hodnocení pro rok následující. Hráči s jedním turnajem budou seřazeni podle bodů na konci žebříčku.

 

3.

Do žebříčku se nebudou započítávat přebory Čech a Moravy a turnaje mezinárodní.

 

4.

Do žebříčku se budou započítávat pouze turnaje kterých se zúčastní hráči nejméně ze 4 oddílů u mužů a ze 3 oddílů u žen. Na každý turnaj který má být započítán do žebříčku musí být pozváni hráči všech oddílů bez omezování počtu nebo bodového hodnocení. Pokud se přihlásí větší počet hráčů může se turnaj hrát play-off. Tento bod neplatí pro Mistrovství ČR.

5.

Pořadatel turnaje je povinen zaslat propozice a přihlášky všem oddílům nejméně jeden měsíc před jeho konáním. Oddíly musí přihlásit své hráče na turnaj nejpozději čtrnáct dnů předem.

 

Z Olomouce 5. 2. 2000

Zpět

 


Zpět